Uroda

Peeling laserowy – nowoczesna metoda na młodszy wygląd

Odświeżanie skóry poprzez usuwanie jej zewnętrznych warstw (oczyszczanie) jest częścią prawidłowej rutyny pielęgnacyjnej. W ostatnich latach peelingi laserowe stały się popularną oraz innowacyjną metodą stosowaną do tego celu. Jeśli zamierzasz skorzystać z zabiegu tego rodzaju, koniecznie sprawdź, co warto wiedzieć na jego temat.

Zrozumieć proces: na czym polega peeling laserowy?

Peeling laserowy (Kraków) jest zabiegiem umiarkowanie inwazyjnym i przeprowadzanym zwykle bez znieczulenia. Ogromną zaletą tego rodzaju procedury jest, przede wszystkim, krótki okres rekonwalescencji przy jednoczesnych, szybko widocznych rezultatach.  Zabieg peelingu laserowego przeprowadza się z wykorzystaniem aparatury takiej, jak laser ablacyjny lub nieablacyjny. Wiązka laserowa pozwala na bardzo dokładne usunięcie zewnętrznej warstwy komórek naskórka – do jej złuszczenia dochodzi na skutek rozgrzania powierzchni i odparowania wody. Taka forma oczyszczania skóry jednocześnie pobudza jej naturalne procesy naprawcze, jak i redukuje widoczne nieprawidłowości (blizny potrądzikowe, przebarwienia). Jak przebiega przygotowanie do zabiegu peelingu laserowego? Procedura zaczyna się od konsultacji z lekarzem, w trakcie której omawia się historię zdrowia, oczekiwania Pacjenta i potencjalne skutki uboczne. O ile nie jest to wymagane, na życzenie możliwe jest wcześniejsze nałożenie na obszar skóry kremu o właściwościach miejscowo znieczulających.

Jak wygląda zabieg peelingu laserowego?

Aparatura laserowa stosowana w trakcie peelingu laserowego wykorzystuje wiązkę laserową o określonej długości. Cały proces trwa od kilkunastu minut do około pół godziny, w zależności od tego, jak duży obszar i rodzaj skóry jest poddawany peelingowi. Naturalny proces samoistnego złuszczania naskórka rozpoczyna się około 4-5 dni od wykonania zabiegu. Do tego czasu skóra może być również nieznacznie obrzęknięta lub delikatnie tkliwa lub zaczerwieniona. Możliwe jest jednak stosowanie delikatnego makijażu (po upływie dwóch dni). Efekty peelingu laserowego pozostają trwałe – w ich ramach dochodzi do wyrównania kolorytu skóry, niwelowania głębokości blizn, łagodzenia stanów zapalnych oraz nadmiernej produkcji sebum.

Peeling laserowy a inne techniki odnowy skóry

Peelingi laserowe są jedną z najbardziej innowacyjnych metod odnowy skóry. Są skuteczne, przynoszą trwałe rezultaty i minimalizują ryzyko efektów ubocznych. W porównaniu do peelingów chemicznych i mikrodermabrazji, peelingi laserowe umożliwiają kontrolę głębokości i obszaru poddawanego leczeniu, co oznacza mniejsze uczucie dyskomfortu i krótszy czas rekonwalescencji.  Zaletą peelingu laserowego jest ponadto bardzo dokładne, precyzyjne docieranie do komórek skóry – dzięki temu złuszczanie martwego naskórka jest równomierne i efektywne.

Jak skutecznie dbać o skórę po peelingu laserowym?

Po zabiegu takim, jak peeling laserowy (Kraków) ważne jest przestrzeganie zaleceń specjalisty medycyny estetycznej. Prawidłowe dbanie o skórę poddaną złuszczaniu tą metodą pozwala uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Przede wszystkim unikać należy mycia skóry przez okres przynajmniej 12 godzin od zabiegu. Do jej oczyszczenia w późniejszym czasie stosować musisz łagodne środki oraz przegotowaną wodę. Unikaj ponadto pocierania skóry ręcznikiem. Zalecane jest unikanie gorących kąpieli lub sauny na kilka dni po zabiegu, a także unikanie intensywnej aktywności fizycznej, która może prowadzić do pocenia się. Do 4 tygodni po zabiegu konieczne jest również stosowanie kremów przeciwsłonecznych z wysokim filtrem SPF.

Najczęściej zadawane pytania o peelingi laserowe 

Procedura zabiegowa polegająca na wykonaniu peelingu laserowego może wiązać się z różnymi wątpliwościami ze strony Pacjenta. Wśród najczęściej zadawanych pytań można znaleźć takie, jak:

  1. Czy peeling laserowy jest bolesny? Poziom odczuwanego dyskomfortu zależy od głębokości, na której przeprowadzany jest zabieg, choć najczęściej jest to jedynie lekko niekomfortowe odczucie.
  2. Czy mogę wrócić do swojej codziennej rutyny natychmiast po zabiegu? W większości przypadków tak, pamiętaj tylko o przestrzeganiu zaleceń specjalisty.
  3. W jakich przypadkach peelingi laserowe są skuteczne? Peeling laserowy to świetny sposób na minimalizowanie problemów skórnych takich, jak trądzik i blizny potrądzikowe, przebarwienia skóry, a do tego rozszerzone pory i przetłuszczająca się cera.

Pamiętaj jednak, że każdy przypadek jest inny, dlatego zawsze warto skonsultować się z doświadczonym lekarzem jeszcze przed podjęciem decyzji o zabiegu peelingu laserowego (Kraków). Peeling laserowy jest skuteczną i innowacyjną procedurą odnowy skóry, która może przynieść długotrwałe korzyści. Z pewnością warto wziąć pod uwagę wszystkie powyższe informacje przed podjęciem decyzji o zabiegu. Jeżeli interesuje Cię peeling laserowy w Krakowie, istnieje wiele miejsc, gdzie możesz poddać się temu zabiegowi. Jednym z nich jest renomowany Instytut Bielenda, który ma imponujące doświadczenie i profesjonalne podejście do każdego Klienta. Więcej informacji o peelingach laserowych i innych zabiegach można znaleźć na stronie instytut.bielenda.pl