Stomatologia zachowawcza – na czym polega?

Stomatologia zachowawcza to jedna z najbardziej podstawowych usług świadczonych w gabinetach dentystycznych. Najprościej mówiąc dział ten zajmuje się leczeniem próchnicy, a także profilaktyką.

Profilaktyka jest bardzo ważna

Otóż, stomatologia zachowawcza łódź oferuje przede wszystkim profilaktykę, czyli zajmuje się kontrolowaniem stanu uzębienia pacjentów. Dzięki temu można uniknąć wielu poważnych zabiegów, które nie tylko są bolesne, ale również kosztowne. Niestety w dalszym ciągu bardzo wiele osób nie decyduje się na regularne chodzenie do dentysty ze strachu, co ciekawe są także osoby, które mają dentofobię, co objawia się panicznym strachem przed wizytą, nawet w celu skontrolowania stanu uzębienia. Stomatologia zachowawcza w Łodzi to dobre rozwiązanie, jeżeli chcemy zachować zęby w dobrej kondycji na długi czas. 

Leczenie próchnicy

Gdy próchnicę zdiagnozujemy na wczesnym początku jej rozwoju, wówczas można będzie w skuteczny sposób jej przeciwdziałać. W tym wypadku nie narażamy się także na duży ból, co też jest ważne. Stomatologia zachowawcza w Łodzi to oczywiście nie tylko leczenie próchnicy, ale także takie zabiegi, jak usuwanie kamienia nazębnego, co należy robić regularnie, przynajmniej raz w roku. Do tej grupy zabiegów zaliczamy m.in. piaskowanie, polerowanie, skaling i lakierowanie.

Warto regularnie kontrolować stan swojego uzębienia, dzięki temu będziemy mogli się cieszyć ze zdrowych i pięknych zębów przez długi czas.