Nowe życie dla staroci – odpowiednie farby

W dobie konsumpcjonizmu i masowej produkcji, gdy firmy prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych rozwiązań i ulepszeń dla swoich produktów, brakuje oryginalności. Klient przyzwyczajony jest do tego, że systematycznie ukazują się nowe wersje wszystkich produktów. Szczególnie technologia rozwinęła się w ostatnim czasie.

Nowe, sprawne jeszcze rzeczy bardzo szybko zastępowane są nowszymi ze względu na dodatkowe funkcje lub ulepszenia w wyglądzie. Na szczęście rok 2020 to czas, gdy do łask wracają przedmioty oryginalne i piękne, pełne indywidualizmu i ekspresji. Bardzo silny jest nurt wabi-sabi, który propaguje walkę z zanieczyszczeniem środowiska i recykling. Do domów mody, kolekcji biżuterii czy wystrojów wnętrz wracają elementy proste, oryginalne, zaczerpnięte z natury. Dominują kolory tęczy, trawy, drewna, słomy. Przedmiotom starym nadaje się nowe życie a jeśli jest to zbyt dalekie od ponownego użytkowania, przetwarza się na coś innego. Jeśli natomiast jest to całkiem sprawne zostaje odnowione i włączone do ponownego użytku. Ze starych desek robi się skrzynie i stoły. Stare meble poddawane są renowacji. Drewniane elementy starych szafek wykorzystuje się do produkcji oryginalnych taboretów. Metalowe przedmioty przerabia się na lampy, rzeczy użytku codziennego i dzieła sztuki. To oryginalność króluje w 2020 roku.

Skarby w piwnicy

Warto zatem zejść do piwnicy i zobaczyć co ona w sobie kryje.Być może znajdziesz tam stary rower który odświeżysz, na przykład przy pomocy farb Tikkurila, ceny ich powiem są bardzo korzystne. Wystarczy kupić nowe opony, a ramy wyczyścić i odtłuścić środkami na bazie alkoholu lub detergentu. Rower z lat 80 tych o typowej dla tamtych czasów ramie, pomalowany antykorozyjnym podkładem i połyskową emulsją, na pewno będzie hitem na twoim podwórku. Możesz na nim zamontować piękny, ręcznie pleciony kosz i wybrać się na ryneczek po świeże jabłka i gruszki.

Style dekoracyjne królujące w 2020 roku

Odnawiając stare rzeczy nie tylko pomagasz chronić środowisko, doceniasz to, co nietypowe i piękne, ale także, przy okazji, jesteś bardzo modny powiem to właśnie styl wabi-sabi króluje teraz w dekoratorstwie, modzie i wystroju wnętrz. Wabi-sabi czyli prostota, natura, stare rzeczy w nowej odsłonie. Podczas renowacji starej rzeczy, na przykład roweru, możesz także zdecydować się na połączenie stylów i do retro dorzucić kolorowe akcenty stylu boho, jak na przykład koraliki na szprychy, odważne kolory ramy i kierownicy. Znajdziesz ogromny wybór wśród farb Tikkurila, ceny powiem doskonale odpowiadają jakości tych farb. Boho to styl kolorowy kojarzony z cyganerią, kulturami Bliskiego Wschodu i Indii. Zatem dominują kolory oraz odważne, indywidualne i niczym nieograniczone podejście.

Starocie, starocie i jeszcze raz viva starocie

Być może w swojej piwnicy znajdziesz również inne przedmioty z dawnych lat, które warto odnowić i nadać im drugie życie. Stare, zabytkowe zegary, oryginalne ramy luster i obrazów lub zwykłe, proste, metalowe wieszaki to przedmioty które są krzykiem mody w 2020 roku. Odnawiając stare przedmioty, według japońskiego stylu wabi-sabi, pomagasz także ratować naszą planetę.

Coś dla dziecka?

W czasach, gdy odchodzi się od konsumpcjonizmu na rzecz oryginalności, warto także pomyśleć o maluchach. Dzieci, które teraz wychowują się na grach komputerowych, z tabletem w ręku nie znają już ręcznie robionych zabawek. Warto zatem pomyśleć o wykonaniu wełnianej lalki dla dziewczynki i zrobieniu dla niej pięknych oryginalnych strojów wraz z dzieckiem, co przy okazji będzie cudowną zabawą. Z chłopcem można zrobić samochód wykonany z tektury, oklejony dookoła zapałkami. A jeśli spadnie śnieg dzieciaki można zabrać na dwór, by mogły pobawić się na odrestaurowanych i pięknie pokolorowanych sankach.