Nafta i Gaz - konkurs

W dniu 27 września 2008r odbyło się w Zielonej Górze podsumowanie oraz zakończenie X edycji Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny, którego tegorocznym tematem były „Nafta i Gaz”.

W tegorocznym współzawodnictwie wzięło udział 182 rysowników z 40-stu krajów którzy przysłali na konkurs 411 prac.
Z dwudziestu nagrodzonych, na uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród przybyło 12 wyróżnionych satyryków + wielu znakomitych gości mających wielkie osiągnięcia w tej dziedzinie sztuki.
GRAND PRIX odebrał osobiście świetny satyryk włoski � Alessandro Gatto.
Po pierwszą nagrodę przybył Zygmunt Zaradkiewicz, natomiast drugą odebrał Witold Mysyrowicz.
Nagrody i wyrżnienia konkursowe odbierali osobiście także Grzegorz Szumowski, Małgorzata Tabaka, Maciej Trzepałka, Sławomir Łuczyński, Bretislav Kovarik z Czech, Patrycja Pierzchalska, Oleksiy Kustovskiy z Ukrainy, Marian Matocha oraz Mirosław Hajnos.

Gośćmi tego spotkania byli także wybitni rysownicy tacy jak Zbigniew Jujka, Robert Szecówka z Niemiec czy Paweł Kuczyński.
Wizytowali nas m.in. Ela Pietraszko z Satyrykonu oraz Ivan Hanousek z Pragi, wiceprzewodniczący CUK.
Uroczystość była bardzo podniosła. Wśród przedstawicieli mediów lokalnych i krajowych nagrody wręczali przedstawiciele władz zielonogórskich oraz organizatorów i sponsorów tej imprezy.

Po gali w sali "Dębowej" Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze, także w gmachu Biblioteki � w salonie wystawienniczym otwarto wystawę pokonkursową, pokłosie tej imprezy składającą się z ponad 200-tu rysunków.

Serwis zdjęciowy przygotował: Tadeusz Kalinowski