Wystawy rysunku satyrycznego w Żarach i Gliwicach

Już wkrótce dwie z naszych wystaw rysunków satyrycznych zagoszczą w tych miastach. Od połowy marca do końca kwietnia 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach będzie można oglądać najlepsze rysunki ostatniej edycji konkursu czyli Sztucznej inteligencji. Mieszkańcy Żar co roku mają okazję obejrzeć kolejne prace konkursowe, bowiem biblioteka żarska chętnie wypożycza nasze wystawy. Podobnie Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach w maju udostępni swoim gościom naszą wystawę ph. Biblioteka. Ciszymy się, że nie tylko mieszkańcy Zielonej Góry mogą je oglądać. 

Biblioteka - konkurs

W Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie trwa wystawa ponad 100 najlepszych prac nagrodzonych w trzynastej edycji Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny w Zielonej Górze ph. "Biblioteka". Wystawę będzie można oglądać do 5 lutego 2012 roku. Prace artystów z całego świata obejrzą później także mieszkańcy Krakowa i Polkowic.


Wystawa Juliana Bohdanowicza

LSMDK DEBIUT zaprasza na kolejną wystawę w ramach galerii "Krzywe Zwierciadło". Tym razem w progach Muzeum Ziemi Lubuskiej można zobaczyć prace znakomitego rysownika, satyryka Juliana Bohdanowicza (przewodniczącego jury tegorocznej edycji naszego konkursu na rysunek satyryczny). Otwarcie wystawy nastąpi w dniu 1 lipca br. o godz. 17.


Wystawa Sławomira Łuczyńskiego

W dniu 27 czerwca 2009 r. w ramach Galerii „Krzywe Zwierciadło" we wspólnej organizacji z Galerią Twórców Galera oraz Muzeum Ziemi Lubuskiej (w siedzibie Muzeum) odbyło się otwarcie wystawy indywidualnej rysunku satyrycznego, wspaniałego polskiego rysownika Sławomira Łuczyńskiego

Czytaj więcej...

Nafta i Gaz - konkurs

W dniu 27 września 2008r odbyło się w Zielonej Górze podsumowanie oraz zakończenie X edycji Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny, którego tegorocznym tematem były „Nafta i Gaz”.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Wystawa Pawła Kuczyńskiego