Studia podyplomowe a rynek pracy

W zawodach wąskich specjalizacji, w których nadal brak jest doświadczonych specjalistów, dodatkowa wiedza pozwala na zdobycie lepszego, lepiej płatnego zatrudnienia. Od dawna pracodawcy cenią tych, którzy inwestują w siebie, kończą kursy i uzupełniają wykształcenie. Dzisiaj oferta szkoleń, studiów jest szeroka, więc każdy znajdzie kierunek i temat dla siebie. Wyższe uczelnie modyfikują do aktualnych potrzeb rynku swoja ofertę, zwłaszcza gdy chodzi o studia podyplomowe Lublin.

Coraz więcej miejsc pracy nie sprawia, że Polacy spoczywają na laurach. Bardziej świadomi stawiają na dokształcanie – im więcej kursów, certyfikatów tym lepsza płaca. Wiedzę dają niewątpliwie studia podyplomowe Lublin, oferujące bogatą ofertę nie tylko dla absolwentów uczelni pedagogicznych. Podstawy merytoryczne, poza ambicjami, to podstawa na dzisiejszym rynku pracy, zwłaszcza w tych specjalizacjach, w których nadal brakuje ekspertów. A okazuje się, że takich kierunków jest na tej akurat uczelni sporo. Wystarczy zapoznać się z ofertę umieszczona na stronie albo zgłosić się do dziekanatu  wsp Lublin.

Dane statystyczne

Z danych GUS wynika, że od kilku lat popyt na studia podyplomowe rośnie. Większość kandydatów to kobiety w średnim wieku, a studia pedagogiczne to wiodący kierunek w kształceniu. Pozostałe kierunki, jak biznes i administracja, społeczne, prawne czy medyczne są także chętnie wybierane. Duża liczba kierunków i tematów kształcenia wsp korczak Lublin pozwala zdobyć uczącym się wiedzę pedagogiczną, która wykorzystają w dalszej pracy. Inwestycja w dodatkowe kompetencje zaowocuje – rynek potrzebuje wykształconej kadry umiejącej wykorzystać wiedze teoretyczna ale i praktyczną. Dlatego warto ,przed wyborem konkretnej uczelni, sprawdzić opinie absolwentów, jaki jest program nauczania, kto prowadzi zajęcia. Inwestując w studia podyplomowe Lublin mamy pewność, że wykładowcy są też praktykami i wniosą nie tylko teorię, ale i pozwolą zdobyć nową wiedze i nowe umiejętności. Program edukacji jest elastyczny, co pozwala dostosować konkretne kierunki i ich tematykę do potrzeb kandydatów.

Według statystyk dyplom studiów podyplomowych pozwala na zwiększenie wynagrodzenia o średnio 20 do nawet 50%.

Ważnym atutem studiów podyplomowych, poza rozwojem kompetencji i nabyciem nowych umiejętności jest możliwość zdobywania wiedzy praktycznej i uporządkowanie informacji, jakie udało nam się zgromadzić w danej tematyce. To także szansa na poznanie nowych ludzi, budowanie sieci kontaktów które pozwolą prawdopodobnie w przyszłości na budowanie relacji, np. biznesowych czy wymianę doświadczeń.

Na co zwrócić uwagę wybierając studia podyplomowe Lublin?

Przede wszystkim program, ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi liczby godzin poświęcanych danemu zagadnieniu. Nie bez znaczenia nadal pozostaje prestiż uczelni. Ważne są okres trwania nauki i terminy zjazdów, cena. Na studia warto wybrać się, jeśli mieliśmy przerwę w zawodzie, by odświeżyć wiedzę albo w momencie wypalenia zawodowego – być może czas na zmiany w życiu? Oczywiście z chwilą pojawienia się nowych rozwiązań, wiedza jest nieaktualna albo sam program nauki byłby doskonała metoda na poszerzenie już posiadanej wiedzy.