Nowoczesne deski tarasowe

Przygotowując się do budowy tarasu warto zapoznać się z możliwościami, jakie oferuje nam rynek materiałów budowlanych. Taras to inwestycja na lata, dlatego należy wybrać materiały solidne, wysoce przystosowane do każdych, nawet najcięższych warunków atmosferycznych. W ostatnim czasie technologia produkcyjna znacznie się rozwinęła, dzięki czemu możemy cieszyć się systemami tarasowymi, które są niezwykle wytrzymałe i praktyczne.

Deska tarasowa z kompozytu jest stosunkowo nowym produktem na rynku, szczególnie jeśli porównamy ją z obecnością w budownictwie deski drewnianej. Deska kompozytowa jest o wiele bardziej funkcjonalna niż klasyczna deska drewniana, dlatego cieszy się coraz większą popularnością.

Deski kompozytowe

Innowacyjne deski tarasowe kompozytowe to świetny sposób na funkcjonalny taras, który zachwyci swoją estetyką i elegancją. Wszystko dzięki komponentom kompozytu drzewnego, które idealnie się uzupełniają. Na deskę tarasową z kompozytu składają się: polichlorek winylu (PCV) i drobny pył drzewny. Polimery odpowiedzialne są za ponadprzeciętną wytrzymałość desek, natomiast mączka z drzew liściastych zapewnia im wygląd bardzo przypominający oryginalne drewno.

Dlaczego warto mieć taras kompozytowy?

Deska WPC (Wood Plastic Composite) charakteryzuje się cechami, których próżno szukać w deskach drewnianych. Kompozyt drzewny świetnie sprawdza się jako materiał budowlany przeznaczony do użytku zewnętrznego. Jest to możliwe dzięki niepodatności na długotrwałe działanie wody czy palącego słońca, które są powodem uszkodzeń strukturalnych tarasów drewnianych. Deska PCV nie ulega odkształceniom czy rozwarstwieniom, dzięki czemu przez długi czas zachowują swoje wysokie właściwości i piękny wygląd.

Deska tarasowa kompozytowa jest polecana szczególnie w przypadku, gdy posiadamy małe dzieci. Deski plastikowe są wysoce przystosowane do intensywnej eksploatacji, a ich powierzchnia odporna jest na ciężkie zabrudzenia. Ponadto deski kompozytowe na taras to gwarancja bezpieczeństwa. Oprócz właściwości zapobiegającym poślizgom, deska tarasowa PCV może pochwalić się perfekcyjnie gładką powierzchnią bez uporczywych drzazg czy wystających elementów konstrukcji tarasu.

Dla wielu miłośników produktów kompozytowych ich wielką zaletą jest brak konieczności zabezpieczania powierzchni tarasowych przed niszczeniem czy uszkodzeniami. Taras kompozytowy pod tym względem posiada niesamowitą przewagę nad tarasem drewnianym, który wymaga corocznej impregnacji. Jest to czynność czasochłonna, której możemy uniknąć kupując deski tarasowe WPC.

Przeznaczenie desek kompozytowych

Deski na taras z kompozytu to rozwiązane dedykowane nie tylko klientom indywidualnym. Deski kompozytowe są powszechnie spotykane w miejscach publicznych jak mola, promenady czy parki, gdzie niezwykle ważna jest ogólna estetyka i bezpieczeństwo użytkowników. Ponadto jest to sposób na zaoszczędzenie przez władze miast budżetu, jaki musiałyby przeznaczyć na prace renowacyjne konstrukcji wykonanych w całości z drewna.

Deska tarasowa – cena

Deski kompozytowe to rozwiązanie dosyć kosztowne, lecz cena adekwatna jest do jakości produktu. Cena za jeden metr kwadratowy uzależniona jest od jakości komponentów desek oraz od wytycznych producenta. Przeciętny koszt to ok. 150 złotych. W ofertach sklepów z materiałami budowlanymi zazwyczaj możemy zaopatrzyć się w całe systemy tarasowe, począwszy od akcesoriów do desek kompozytowych na listwach maskujących kończąc. Na pierwszy rzut oka tarasy kompozytowe to niemały wydatek, jednak warto wziąć pod uwagę korzyści wiążące się z zastosowaniem takiego rozwiązania.