Już w sobotę...

Serdecznie zapraszamy na galę wręczenia nagród XV Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny, która odbędzie się 28 września 2013 r. o godz. 18:00 w Sali Dębowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze. Przypomnimy, że tegorocznym tematem rywalizacji satyryków z całego świata były media społecznościowe / social media.

Uroczystość będzie okazją do podsumowania tegorocznej edycji naszego konkursu, obejrzenia przesłanych prac oraz wysłuchania recitalu zespołu Blues G.

W programie znalazło się również symboliczne otwarcie Galerii Agaty Buchalik - Drzyzgi, która rozpoczyna swoją działalność w siedzibie biblioteki.

Na partnerską imprezę zaprasza także Biuro Wystaw Artystycznych. O godzinie 17:00 odbędzie się wernisaż prac karykaturzysty Henryka Cebuli

Henryk Cebula (ur. 1953) studiował rzeźbę na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, jest rysownikiem i publicystą. Jako karykaturzysta debiutował w 1974 r. w "Prometeju". Współpracował z pismami: "Karuzela", "Gromada", "Radar", "Profile". "Polityka", "Szpilki", "Playboy", "Nie", "Wprost". Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in. Srebrnej Szpilki za rok 1986. Brał udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą. Mieszka w Przeworsku, pracuje w Zespole Szkół Plastycznych im. St. Wyspiańskiego w Jarosławiu. Wystawa w galerii BWA w Zielonej Górze jest dokładnie setną indywidualną wystawą artysty w sześćdziesiątą rocznicę jego urodzin. 

 Do zobaczenia!