Zapraszamy na wystawę i finisaż!

 

XV edycja Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny Lubuskie Stowarzyszenie Miłośników Działań Kulturalnych DEBIUT oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze serdecznie zapraszają na pokonkursową wystawę XV Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. „Medi@ społecznościowe”.

W tegorocznym konkursie udział wzięło 269 satyryków z 44 krajów. Łącznie nadesłano 738 prac. Te wyróżnione przez jurorów i uznane za najciekawsze można będzie obejrzeć w holu Biblioteki od 23 września do 13 października br.

Imprezę finałową, którą uświetnią swą obecnością laureaci Konkursu oraz jurorzy zaplanowaliśmy na godzinę 18.00 w dniu 28 września br. (sobota). Podczas gali nastąpi wręczenie nagród i podsumowanie Konkursu. Atrakcją wieczoru będzie też koncert zespołu Blues G.

Organizowane przez Stowarzyszenie DEBIUT oraz Bibliotekę Norwida wystawy pokonkursowe międzynarodowych rysunków satyrycznych nieustająco budzą żywe zainteresowanie i z roku na rok zyskują coraz szersze grono sympatyków. Zestaw prac z ubiegłych lat można było obejrzeć w galeriach wielu instytucji kultury w całej Polsce. W wersji oryginalnej oraz elektronicznej prezentowały je m.in. Muzeum Karykatury im. E. Lipińskiego w Warszawie, Żarski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach, Polkowickie Centrum Animacji Kultury, Miejsko-Gminna Biblioteka w Małomicach, Biblioteka w Sławie, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach oraz Biblioteka Uniwersytecka w Łodzi.

Zainteresowanych żartem rysunkowym zapraszamy również na wystawę autorską prac Henryka Cebuli – satyryka, rysownika i karykaturzysty, laureata tegorocznego konkursu na rysunek satyryczny. Otwarcie wystawy nastąpi w gmachu Biura Wystaw Artystycznych 28 września o godzinie 17.00.

Na wszystkie powyższe wydarzenia serdecznie wszystkich zapraszamy.